НАКОПИЧУВАЧ В СИСТЕМІ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ. ЧАСТИНА 1

НАКОПИЧУВАЧ В СИСТЕМІ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ. ЧАСТИНА 1

При побудові системи відеоспостереження так чи інакше доведеться зіткнутися з одним з найбільш важливих питань – яким чином організувати зберігання даних. Від правильності вибору може залежати дуже багато – збереження архіву і швидка зручна робота з ним.
На поточний момент є кілька видів пристроїв-накопичувачів, кожне зі своїми перевагами і недоліками, а також зі своєю сферою застосування.
Отже, розглянемо, що ж можна використовувати для зберігання даних в відеоспостереження.

1. Карта пам’яті

Все більша кількість виробників камер відеоспостереження включають cardвозможность записувати архів прямо на вбудовану карту пам’яті (в основному це роз’єм для MicroSD). Переваги цього рішення наступні: немає необхідності в зовнішньому накопичувачі, менше трафік «камера-накопичувач», карти пам’яті мають широкий температурний робочий діапазон і досить надійні.
Однак, є і непрятностей моменти. Так, якщо камеру відкрутять – подивитися, хто це зробив, буде важко – архів відкрутять разом з камерою. Крім того, карти пам’яті мають обмежений термін служби (кількість циклів перезапису), і саме в системі відеоспостереження кільцевої буфер може швидко «спалити» карту. Термін служби буде тим більше, чим більше ємність пристрою (більше ємність, більше архіву влізе до перезапису, менше циклів перезапису).
Ще один момент – робота з архівом в цьому випадку буде набагато повільніше порівняно з іншими методами: за доступ до архіву буде відповідати ЦП камери, який і так навантажений іншими завданнями.
Ну і не варто забувати, що в даний момент ємність карт не перевищує 64Гб (вже з’являються на 128Гб, але поки невідомо, чи буде їх підтримка камерами).
Але в цілому такий варіант має своє застосування в двох типах завдань:
1) робота на повільних каналах зв’язку, коли до того ж немає можливості встановити локально на об’єкті накопичувач,
2) мобільні рішення на кшталт «встановив камеру, записав ситуацію, поїхав в інше місце».
У цих випадках зручність використання карти пам’яті переважить її недоліки.

2. NAS – NetworkAttachedStorage (в цю категорію віднесемо вже готові, чи не самозбірні пристрої)

Дуже привабливий варіант для зберігання даних. Ринок пропонує масу різних типів NASі за ціною, і за місткістю, і по продуктивності. Подібні пристрої спочатку проектуються для зберігання даних, але далеко не всі підходять саме для зберігання відеоархіву (більш докладно ми торкнемося цього питання далі в статті).
Налаштування NASобично не представляє складності і складається з присвоєння IP-адреси, створення nasобщіх папок і облікових записів. Якщо накопичувач підтримує різні протоколи передачі фалів – додасться ще вибір протоколу.
Але з простоти з’являється і недолік такого типу пристроїв – обмеженою можливості внесення змін. Як по «залізу», так і по відношенню до ПО. Всі компоненти на платі, швидше за все, запаяні, і поставити більше ОЗУ або могутніше ЦП навряд чи вийде. І якщо одного разу система стане розростатися, доведеться подумати про покупку нового накопичувача.
Відносно ПО – прошивка випускається виробником, має якийсь певний набір функцій, і «допив» її якщо і можливо, то досить трудомісткий.
Також досить складний вибір з величезної лінійки NAS’ов на ринку, тут легко заплутатися і, зрештою, не вгадати з параметрами і надійністю.
Основне застосування NAS- невеликі системи.
З усієї цей картини вибиваються лише пристрої enterprise-класу, але вони вже стають схожі на наступний тип

3.    Файловий сервер

У цю категорію потрапляють самозбірні або вже зібрані машини в стоєчном або баштовому виконанні, які ми самі вирішили використовувати в якості накопичувачів.
Головна перевага такого рішення – ступінь свободи. Ми зможемо дуже гнучко підбирати serverконфігурацію, при необхідності модернізувати комплектуючі, при ремонті замінювати тільки що вийшли з ладу компоненти.
Сервер володіє високим співвідношенням ціни / продуктивності, а також великою потенційною ємністю (адже можна встановити велику кількість жорстких дисків).
Так як ми самі будемо вибирати ОС, ми зможемо гнучко її налаштувати саме під свої потреби, розширити функціонал. На свою ОС можна доустановити компоненти моніторингу, які будуть вкрай корисними при експлуатації.
Однак зі ступеня свободи випливає і ступінь відповідальності – тут вже ніхто не створить для нас готову прошивку, яку можна легко і за лічені хвилини налаштувати. Установка і настройка ОС, її налаштування, при необхідності – доустановка потрібного ПО займе час і зажадає навичок.
Як компроміс можна скористатися однією з що з’явилися останнім часом збірок – FreeNAS, NAS4Free, Openfilerі ін. Подібні збірки є попередньо налаштовані ОС FreeBSDілі Linux з вбудованим веб-керуванням. З одного боку, це дозволяє налаштувати систему без знання ОС, але з іншого боку – все ж, ви довіряєте іншим реалізацію функцій і не контролюєте повністю кожен компонент ПО.
Застосування накопичувачів цього типу доцільно при побудові середніх і великих систем відеоспостереження.

4.    ПК оператора як накопичувача

Спосіб «дешево і сердито». Раз камера може писати архів в будь-яку загальну папку, нехай пише прямо на робоче місце оператора.
Переваги даного методу побудови системи при всьому старанні знайти нелегко.pc Хіба що ціна – ну зовсім більше купувати нічого не треба, крім жорстких дисків.
А тепер – у що це може обернутися.
Так як ПО MxControlCenterнапісано під Windows, на цьому ПК стоятиме саме ця ОС. З усіма її недоліками в плані стабільності. Місце оператора однозначно буде використовуватися для перегляду живих потоків – це означає підвищене навантаження на ЦП, ОЗУ.
 Також це означає підвищене навантаження на порт комутатора і мережеву карту. На 100Мбит / с лінк конкуренція між архівом і живими потоками може привести до пропадає час від часу зображенні.
У свою чергу, оператори бувають різні. Знаходяться і любителі принести і встановити гру щоб скоротати нудні нічні чергування (випадки з практики). А коли гра не встановлюється – приходить знайомий IT-вундеркінд, який або вбиває ОС, або намагається її переставити з форматуванням всіх жорстких дисків. Звичайно, ні він, ні оператор і не здогадуються, що там дуже важливий архів. Наслідки передбачувані – оператор звільняється, але архів-то вже не врятувати.
Підсумок – дане рішення можна використовувати на маленьких системах, якщо цінність архіву для нас невелика. Пропав – переформатували – невелика втрата.

5.    STaaS (Storage as a service)

На поточний момент ця послуга тільки починає розвиватися, і поки досить важко її оцінити в плані корисності для систем відеоспостереження. З одного боку, довірити зберігання архіву професіоналам – хороша ідея. Але, все-таки, для відеоархіву, по-перше, потрібен величезний обсяг, а, по-друге, для цього потрібно використовувати дуже широкий інтернет-лінк. Цілком можливо, дане рішення буде дуже дорогим.

No Comments

Add your comment