м. Київ, просп. Науки буд. 30, оф. 174
+38 050 327 89 80
info@unitop.ua

Mobotix. Проект. Серія 7. LPR.

Mobotix. Проект. Серія 7. LPR.

З випуском аналітики EDGE для розпізнавання номерів в нових камерах Mobotix, ще більше розкриваються можливості лінійки камер серії 7. В камері S74 є чотири порта для підключення різних модулів: оптичні, тепловізійні, комутаційні та прожектори. На сьогоднішній день ми не знаємо камери, крім камери MOBOTIX моделі S74, до якої можно підключити два ІЧ прожектра та два модуля. MOBOTIX вже давно випускає для задач розпізнавання оптичний модуль LPF (low pass filter), що зменшує вплив прямого світла. Ми і раніше використовували камеру М12 з таким модулем (лінзою) для розпізнавання номерів.

Але на той час, потужність процесора камери М12 не дозволяла отримати без додаткового світла якісні зображення. З випуском нової камери Mobotix S74 можливості для вирішення таких задач зросли.

В чому переваги нових технологій та нових камер?

В першу чергу більша кількість змінних модулів:

1. Прожектори ІЧ: 15-30°, 45-60°, 95-120°.
2. Об’єктиви 4 Мп IR-Cut День/Ніч UltraLowLight від 15° до 120° (висока чутливість в ночі).
3. Об’єктиви 8 Мп IR-Cut День/Ніч від 15° до 120°.
4. Об’єктиви 8 Мп День або Ніч від 15° до 120°.
5. Об’єктиви 8 Мп LPF 15° та 30° (для розпізнавання номерів в прямому світлі фар).
6. Тепловізійні модулі CIF, VGA 17° до 90°.

Також модулі: динамік, мультисенсор (температура, рівень освітлення, звуковий рівень, рух) , плата IO (для під’єднання виконуючих пристроїв, мікрофону чи додатково динаміку). Дроти під’єднання 1Гб/с для оптичних модулів від 1 м до 3 м на сьогодні. Технічні умови експлуатаціі: -40°С +65°С (холодний старт -30°С), IP66/IK7.

Розміри для розуміння інсталяцій (мм)
Стосовно внутрішньої аналітики для різноманітних задач напишемо згодом. Сьогодні нас цікавлять задачі LPR.

Стандартна: це вулиця, дорога, де камера М73 (в цьому випадку, трьох модульна) кріпиться на стовп, але також може використовуватися і S74 (чотирьох модульна), але в цьому випадку потрібна інсталяція в шафі або спеціальне кріплення. Найбільш цікава ситуація для в’їздів/виїздів, стоянок чи паркінгів. Чотирьох модульна конструкція S74 дає можливість використовувати два оптичних модулі та два ІЧ прожектора. Тобто ми можемо одною камерою S74 одночасно контролювати, розпізнавати номери як і на в’їзд так і на виїзд. Також ми маємо три різних кути для ІЧ прожекторів та шість різних фокусними відстанями для оптичних модулів (див. вище). Оптичні модулі з прожекторами можуть бути направленні як в одну сторону так і в різні сторони і будь-яким кутом інсталяції.

Але ведемо ми до унікального типу сенсора (оптичного модуля), що на нашу думку використовується Mobotix – LPF модуль. Він створений для задач розпізнавання номерів, щоб зменшувати контрове світло від фар автомобіля. Але ефективно працює з ІЧ прожекторами.
Маленька ремарка: ІЧ прожектор в камерах M73 та S74 керований. Ми можемо автоматично за певних умов чи по команді чи в ручну на панелі VMS вмикати чи вимикати цей модуль (ІЧ).

Нижче кілька фото, як працює LPF модуль.

1. Світло відсутнє. Зліва звичайний оптичний модуль День/Ніч. Праворуч – оптичний ч/б модуль з фільтром LPF. Прожектор ІЧ на камері – вимкнений.

2. Пряме світло від LED прожектора 25Вт. Праворуч – оптичний модуль з фільтром LPF. Прожектор ІЧ на камері – вимкнений. Бачимо, що праворуч оптичний модуль з фільтром зменшує дію прямого світла. Додаткові можливості управління експозицією чи WDR не використовувались (але додатково це також можливо використовувати при більш складних задачах).

3. Пряме світло від LED прожектора 25Вт. Праворуч – оптичний модуль з фільтром LPF. Прожектор ІЧ на камері – увімкнено. Одразу з’являється номер для розпізнавання (вверху рядок відповідний).

Ці модулі (LPF) поставляються для лінійок 6 серії та нової 7 серії. Але в новій серії ми маємо аналітику EDGE, що збільшує можливості та спрощує (кількість компонентів в системі) побудову проекта. Також в камері S74 є можливість використовувати два модуля LPF(оптичних модулів) та два прожектора ІЧ – одна камера дві різні (в окремих площинах) зони розпізнавання номерів.

Системи MOBOTIX це завжди є максимум із можливого. Це архіважливий принцип безпеки. MOBOTIX рухається платформами. Платформа MOBOTIX це не тільки і не стільки камера, хоча вона також важлива, як перший пристрій візуального контакту з об’єктом в контрольваній зоні. Платформа це міра твоїх можливостей при небезпеці на майбутнє. Це інформація та аналіз подій: від візуальних, звукових, середовище, рух до керування процесами. Одна камера, одна інсталяція – безліч можливого. В край важливо для сьогодення: відсутність китайських SOC – кібербезпека найвищого рівня.

Універсальність та надійність. Кожна камера MOBOTIX – це інженерний витвір, що гармонійно вписується не тільки в інфраструктуру проекту, але і виконує будь-які вимоги проектантів (колір, розмір, вага, модульність, кріплення, споживання електроенергії тощо).

MOBOTIX S74 (М73) це повноцінна система безпеки з записом, різноманітними сенсорами, аналітикою процесів та об’єктів в одній камері. Камери, що можуть керувати одна одною. MOBOTIX настільки зважено випускає апаратну частину камери, що заміна чи модернізація проходить один раз на 10 років. Перевірено.