м. Київ, просп. Науки буд. 30, оф. 174
+38 050 327 89 80
info@unitop.ua

Frogblue + Mobotix

Frogblue + Mobotix

Багато Ви знаєте камер відеоспострежень в яких є порт USB? 

Майже 10 років тому інженери Mobotix передбачили і використовували цей порт у всіх зовнішніх камерах Mobotix.

Інші інженери компанії frogblue випускають електричні клеми для автоматизаціі будівель (це те що називаеться сьогодні SmartHome), які можуть через цей порт передавати та отримувати інформацію ззовні, наприклад, від/до камер Mobotix. Сьогодні з розвитком відеоаналітики, а особливо систем Mobotix, що являються незалежними від серверів, реєстраторів (децентралізовані системи) є змога керувати автоматизаційними процесами (SmartHome/Building) без використання складного додаткового обладнання. Два компонента: камера Mobotix і клема frogblue (додатково тільки дроти для з’єднання). Програмне забезпеченя безкоштовне. 

Які можливості:

  • В першу чергу вбудовані датчики, що використовує Mobotix – температури, освітлення, пасивний ІЧ, звуковий і тд. Все це дає змогу відправляти на клему («жабу») frogblue інформацію, яка в свою чергу може вмикати, вимикати, дімірювати, вимірювати (споживання), змінювати стан, відкривати, закривати, запобігати ЗК і тд. Звичайно є інші системи, що через датчики свої чи інших виробників виконують подібне. Так. Але за додаткові кошти та інтеграція з іншими системами не безкоштовно. У випадку Mobotix/frogblue це стандартні функціі цих виробників.
  • По друге, використання аналітики руху обєкта та його класифікація. Знову це безкоштовно в камерах Mobotix. Світло на вулиці (в периметрі) вмикається тільки тоді, коли обєкт перетинає паркан, а не йде поряд з парканом. І збільшення рівня освітлення в залежності від зональності перебування об’єкта. І що важливо, ми можемо керувати кожним світильником в зоні перебування («підсвічувати» об’єкт).
  • По третє, більш складна системна аналітика: розпізнавання обличчя, оцінка поведінки об’єкта, логічно зв’язані сценаріі і тд. Оцінка напрямку руху об’єктів, стан середовища навколо, кількість об’єктів та їх типи дають змогу керувати системами освітлення, кондиціювання, транспорту, аварійних повідомлень, сигналізаційних систем.

Нагадаємо, це можливості двох компонентів: камера і клема. На яких будується  децентралізована (централізована, якщо є в цьому потреба) система управління та контролю переміщення об’єктів та енергетичного оточення. Не важливо це квартира, будинок чи вулиця в місті, де необхідно керувати світлом використовуючи аналітику руху об’єктів (люди чи авто). Наприклад, зональність освітлення в залежності від відстані та кількості об’єктів.  Все більше і більше говорять про світлове забруднення, що впливає на стан людей. Питання економіїї також важливе: камери споживають до 5 вт, а клеми 0,2 вт, а системи побудовані з цим обладнанням економлять немалі кошти, як у приватному секторі так і у виробничому. Ці дві система мають сертификацію  по кібербезпеці, що для приладів домашньої автоматизаціі має важливе значення. Коли Ви втрачаєте керованість камери, Ви втрачаєте персональні дані. Це важливо. Але коли Ви втрачаєте контроль над енергетичним обладнанням це небезпечно.  

No Comments

Add your comment