НАКОПИЧУВАЧ В СИСТЕМІ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ. ЧАСТИНА 2
На сьогоднішній день оптимальним вибором для зберігання архіву в системах Mobotix є пристрій NAS або файловий сервер. Але залишається проблема правильного вибору моделі NAS з широкою продуктової лінійки. Ми повинні розуміти, чи є необхідність платити додаткові (і чималі) гроші за більш потужний пристрій. Адже, здавалося б, чому не встановити простий і недорогий 1-дисковий настільний NAS, якщо він має достатній обсяг.
Але насправді для накопичувача важливий не тільки обсяг, але і швидкість, з якою він здатний приймати дані, а також його надійність.
Будь-який пристрій NAS по суті є комп’ютером і складається з наступних компонентів (спрощено):

Кожен з компонентів, природно, важливий і грає свою роль в роботі накопичувача:
ЦП (як показує практика) в операціях читання-запису ми завантажуємо не на повну потужність, в режимі звичайного функціонування не є «пляшковим горлечком» накопичувача, однак починає грати дуже важливу роль в процесі перестроювання RAID і може розтягнути цей процес на кілька діб.
ОЗУ – дуже критичний компонент, так як використовується в якості буфера, в якому зберігаються дані перед записом на диск. Це дозволяє розвантажити дискову підсистему накопичувача. Для великих систем не рідкістю є завантаження ОЗУ 10 і більше гігабайт.
Блок живлення характеризується надійністю. Вихід з ладу БП може спричинити за собою вихід з ладу і інших компонентів.
Мережева карта характеризується швидкістю, типом з’єднання (Ethernet або оптика), а також наявністю додаткових можливостей, які покликані розвантажити основний ЦП – TCP checksum offloading, TCP segmentation offloading і т.д.
ОС (прошивка) в накопичувачах найчастіше зустрічається на базі Linux або FreeBSD. Різниться різноманіттям підтримуваних протоколів, можливостями роботи з мережевими картами, підтримкою різних типів RAID, наявністю підсистем моніторингу, і, врешті-решт, просто зручністю роботи.
Напевно, самий критичний компонент – жорсткий диск. Від надійності та швидкості роботи HDD залежить робота всього пристрою. Тут важливо розрізняти 2 основних класу жорстких дисків – десктоп-клас і enterprise-клас. Практично у всіх недорогих настільних накопичувачах використовуються жорсткі диски десктоп-класу, які по суті не розраховані на постійну роботу при високих навантаженнях. На відміну від них, диски enterprise-класу мають:
- найвищу швидкість роботи;
- підвищену надійність механічної складової;
- вибростойкость для впевненої роботи поблизу своїх «сусідів»;
- підвищену продуктивність контролера і алгоритми корекції помилок на льоту;
- збільшену стійкість до нагрівання.
Природно, все це не дістається даром і призводить до збільшеної вартості таких HDD. Також не так давно з’явилися диски, які стоять десь посередині між класами «десктоп» і «enterprise». Наприклад, серія WD Red. Це диски підвищеної надійності, розроблені саме для використання в пристроях NAS. З досвіду, ці диски зарекомендували себе з хорошого боку в плані надійності. Швидкість роботи у них менше, ніж у «чорній» серії, однак ціна дуже приваблива.
Залежно від встановлених компонентів, мережеві накопичувачі можна приблизно розділити на 3 класу.

Для простих настільних накопичувачів характерний ЦП з ряду Marvell, обсяг ОЗУ порядку 256Мб, один Ethernet-порт. Причому всі ці компоненти, швидше за все, розпаяні на материнській платі і не припускають заміни або модернізації. Використовуються жорсткі диски десктоп-класу. Що стосується 1-дискових пристроїв немає можливості використовувати RAID. Подібні накопичувачі не рекомендується використовувати в системах болеe 2-3 камер Mobotix.

Накопичувачі середнього класу (звичайно, такий поділ умовно, але допомагає отримати приблизне уявлення) мають двоядерний ЦП класу IntelAtom, ОЗУ в межах 512Мб – 2 Гб, до двох гігабітних Ethernet-портів. Кількість дисків – до 5. Найчастіше подібні NASізначально не комплектується жорсткими дисками, що збільшує гнучкість вибору. Компоненти можуть бути як розпаяними, так і знімними. ОС даних пристроїв має більше вбудованих функцій.

Продуктивні накопичувачі Enterprise-класу є найбільш адекватним вибором для великих систем. У своєму складі вони мають потужний ЦП класу IntelXeonQuadCore, як мінімум 2 Гб оперативної пам’яті плюс вільні слоти для її розширення, як мінімум 2 гігабітних Ethernet-порту. Можлива наявність оптичного порту, «залізного» RAID-контролера, резервного блоку живлення. ОС даних пристроїв володіє широкими можливостями, а також підтримкою великої кількості мережевих протоколів.
У третій частині ми проведемо більш детальний огляд функцій, які може виконувати ОС накопичувача, а також виробимо приблизний підхід щодо вибору обсягу і типу NAS.
No Comments