Вівторок, 21 квітня 2015

MOBOTIX Moonlight Technology: новий еталон світлочутливості

      Абсолютно нові камери MOBOTIX з роздільною здатністю 6 Mп (3072*2048) вирізняються абсолютно неймовірними параметрами світлочутливості, у порівнянні з попереднім поколінням 3 Мп камер - збільшення чутливості у більш ніж 100 разів. Монохромна версія сенсора досягає навіть до 300 разів більше світлочутливості, ніж в попередніх серіях. Замість однієї повної секунди витримки експозиції у нових системах 6 Мп можна вибрати тільки 1/100 с, що призводить до плавного і чіткого відображення навіть швидко рухомих об'єктів в умовах низької освітленості.

mx 3-6MP Comparison ukr

 

Короткий час витримки експозиції - основа для відмінних результатів

      В задачах відеобезпеки важливим може бути кожен момент, і тому кожний кадр відеозапису повинен бути настільки чітким та інформативним, наскільки це можливо. Для рухомих об'єктів це означає необхідність використання коротких термінів витримки електронного затвору сенсора. На жаль, при виборі короткого часу експозиції 1/100 с камера захоплює в 10 разів менше світла, ніж при налаштуванні 1/10 с. Саме тому об'єктиви, самі датчики зображення та їх обробка мають утворювати комплексне рішення для створення різких та чітких зображень рухомих об’єктів особливо в умовах низької освітленості.

Тільки якісне зображення може бути доказом

      У темних сценах тривалий час витримки експозиції до 1 секунди створює яскраві зображення видимих статичних об’єктів. Такий алгоритм ідеальний для формату веб-камер. Але якщо об'єкти рухаються, тривалий час експозиції буде створювати розмиття або фантомні образи, і фактично робить неможливою ідентифікацію рухомих об'єктів.

      У додатках безпеки рухомі об'єкти мають першорядне значення, тому короткі строки експозиції необхідні для розуміння того, що відбувається у зоні контролю. Деякі виробники використовують поєднання технологій, такі як додавання кадрів, щоб створити більш яскраве зображення (наприклад, Lightfinder, HDR і т.д.). Тим не менш, з цим додаванням і накладенням наступних кадрів, дрібні деталі або об'єкти в зоні контролю можуть бути придушені або деформовані, що є неприйнятним в системах безпеки.

Оптимізовано для кращої продуктивності

      Це величезне зростання світлочутливості було досягнуто кількома способами:

  1. більший сенсор на 6 мегапікселів (з відношенням сторін 3:2) для проходження більшої кількості світла;
  2. фільтр придушення шуму апаратно розташований безпосередньо на сенсорі;
  3. новий складний об'єктив з кращими параметрами світлопропускання;
  4. вдосконалене програмне забезпечення для обробки зображень і зменшення шуму в умовах низької освітленості зображення.