Система тактичного спостереження для БПЛА

on Понеділок, 29 вересня 2014.

БПЛА

    Система тактичного спостереження (СТС) для БПЛА призначена для отримання якісного оптичного зображення, в тому числі і тепловізійного, ведення моніторінгу в реальному часі, ведення запису для аналітичної оцінки, передачі інформації у вигляді запису, частин запису, окремих кадрів чи об’єктів для моніторінгових центрів, мобільних груп чи окремих споживачів такої інформації. СТС може визначати координати положення зони спостереження, окремих тактичних квадратів, об’єктів, їх напрямок руху, їх кількість, а також додатково інші параметри для аналітичної оцінки.

    Система використовує три (або більше) цифрові камери, звичайні оптичні модулі та/або тепловізійні модулі з різними фокусними відстанями. Камери дозволяють отримати 4 (або більше) зони контрольованого квадрату, загальний план квадрату та зображенння з тепловізійного модуля (одне або більше) без використання поворотних механізмів та складних оптичних систем. Рухомі частини камер - відсутні, що збільшує надійність та зменшує вагу. Комплекти необхідних модулів (тепловізійні, звичайні монохромні чи кольорові) встановлюються в залежності від тактичних завдань і не потребують зміни самої камери та її елементів живлення. Невелика вага, габаритні розміри та мінімальне енергоспоживання дають змогу встановлювати різну кількість оптичних модулів в залежності від поставленних тактичних завдань не змінюючи БПЛА та виконуючи заміну в польових умовах.

  • Одночасний Запис та Моніторинг всього квадрату та(чи) вибраних зон дає змогу не втрачати при русі БПЛА важливі деталі не тільки в квадраті спостереження, а в цілому в зоні загального спостереження.
  • 8-кратне цифрове збільшення в кожній зоні квадрату (2х, 4х).
  • Відправка шифрованих кадрів/запису активності в певному квадраті в Центр моніторінгу або мобільним групам.
  • Запис та передача інформаціі по вказаним координатам GPS модуля та синхронізація по часу.
  • Можливість відправки команд через камеру на інші пристрої БПЛА для виконання певних дій. 
  • Не потребує окремого управління записом в зоні спостереження, це виконується автоматично.
  • При несанкційоновному доступі до камер вся інформація зашифрована і не підлягає перегляду чи зміни налаштувань.

4

    Система дозволяє використовувати різні конфігурації оптичних модулів: від звичайних монохромних або кольорових до тепловізійних та телефокусних. В залежності від можливого корисного навантаження БПЛА можливе встановлення від одної камери з двома модулями (кольоровий+тепловізор) до 4-8 камер з різними технічними параметрами та функціональними можливостями (полусферичні, телефокусні, тепловізійні, багатопіксельні та інші). Різні конфігурації оптичних модулів дають змогу на одному БПЛА встановлювати та змiнювати відповідну групу модулів, для вирішення тієї чи іншої тактичної задачі.

    Наприклад, дві камери дозволяють підключити один монохромний модуль з високою чутливістю загального плану та три тепловізійних модуля з різними фокусними відстанями, що дадуть максимальну деталізацію в цьому квадраті.  

 

Можливі конфігурації.
Приклад 1. Використання 3 камерної системи з 6 оптичними модулями.     

2
                              Камера №1                                                                Камера № 2 Камера № 3 

1. Камера №1 - загальний план та зображення з тепловізора (загальні плани) ;
2. Камера № 2 - секційні зображення камери квадратора - 1,2 при 2х збільшенні;
3. Камера № 3 - секційні зображення квадратора - 3,4 при 2х збільшенні.


Приклад 2. Використання 6 камерної системи з 12 оптичними модулями.

Три тепловізійних модуля.
Загальний план 12 зображень.

ww1-1

ww3-1

Використання додатково двох тепловізійних модулів для більшої деталізації вибраної ділянки зображення.

ww2-1

    Використання додатково двох тепловізійних модулів з різними фокусними відстаннями для більшої деталізації вибраних ділянок загального зображення. Запис інформації всієї контрольованої зони.


Центр Тактичного Моніторінгу та Керування БПЛА.  

 car

    Задача:  керування одним або декількома БПЛА, обробка та аналітика отриманної інформаціі.  ЦТМК БПЛА дозволяє керувати на певній відстанні та відстежувати основні зміни в контрольованих квадратах, оперативно приймати рішення згідно отриманої інформації.  


Мобільні групи з отримання оперативної інформаціі від БПЛА
або його управління.   

man   

    Можливе керування БПЛА (автономна робота) на певній відстані та відстежування основних змін в контрольованих зонах, оперативне реагування згідно отриманої інформації. У випадку централізованого керування БПЛА (групи БПЛА) надходить тільки візуальна інформація напряму від БПЛА (або з ЦТМУ). Можливе одночасне використання візуальної інформації з БПЛА та наземних мобільних оптичних систем.